22 marzec 2018, 08:22:38

17. Letnia Szkoła Wyszehradzka

Letnia Szkoła Wyszehradzka to cykl szkoleń adresowanych do młodych ludzi z krajów Grupy Wyszehradzkiej i Europy Wschodniej, realizowanych od 2002 roku przez Stowarzyszenie Willa Decjusza w Krakowie. Tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 1-14 lipca i została podzielona na dwie części. Pierwsza część to wykłady i debaty. Na drugi tydzień przewidziane są intensywne warsztaty w dziedzinach: Academia, Buisness, Dyplomacja Kulturalna.

Zajęcia poprowadzą wybitni eksperci z całej Europy, reprezentujący różne dziedziny wiedzy i działalności publicznej. Wśród gości znajdą się też ambasadorzy, ministrowie, przedstawiciele Unii Europejskiej, środowisk akademickich, polityków, biznesmenów, dziennikarzy, artystów, przedstawiciele administracji, samorządu i organizacji pozarządowych.

Adresatami Letniej Szkoły Wyszehradzkiej są studenci, doktoranci, młodzi nauczyciele, przedsiębiorcy, dziennikarze oraz aktywiści przede wszystkim z krajów Grupy Wyszehradzkiej oraz Europy Centralnej, Wschodniej i Południowej.

Osoby chcące wziąć udział w tegorocznej edycji programu mogą aplikować on-line przez formularz dostępny na stronie: www.visegradsummerschool.org

Zgłoszenia są przyjmowane do 31 marca 2018 r.